Neuplynulo ani sedm minut utkání, když se hosté ujali vedení poté, co Jonáš Vrána potrestal velkou chybu Blejchaře na hranici pokutového území, když střelou uvnitř šestnáctky nedal Ognjanovi v domácí brance žádnou šanci vyniknout 0:1.

Z převahy, kterou si hosté postupně dále vytvořili vytěžili několik rohových a přímých kopů, které však domácí obrana vcelku bez potíží likvidovala, mnoho však nescházelo, aby si domácí Massaniec dal po centru před branku vlastní gól, míč z jeho hlavy šel naštěstí nad branku Ognjavova. Hned po odvráceném rohovém kopu přišla rychlá akce domácích, při které se dostal míč ke Kutáčovi, který byl v útoku proti domácí brance tvrdě a nedovoleně atakován „šlapákem“ snad třicet metru od branky vyběhnuvším brankářem Michutem, rozhodčí však tento zákrok posoudil jen za cenu žluté karty, což vzbudilo oprávněně značnou nevoli domácích a to nejen diváků. Sprcha pro domácí v podobě druhého gólu hostí přišla pro domácí po půlhodině hry, když střela Juříčka snad ze třiceti metrů skončila tečována kapitánem  Výmolou v Ognjanové brance 0:2.

A aby nebylo všem domácím „trablům“ konec, přišlo pět minut před koncem, jejich oslabení, když musel předčasně do sprch po druhé, a dá se říci, že zbytečné žluté kartě, Mrkvička. Tento moment však jakoby domácí povzbudil ke zvýšené iniciativě, která se jim vyplatila, neboť o tři minuty později přišlo krásné sólo Kutáče zpoza půlící čáry, zúročené v kontaktní gól krásnou střelou přes vybíhajícího brankáře Michuta 1:2.

A to ještě tentýž hráč měl o minutu později šanci na vyrovnání, když se opět po sólu dostal na hranici šestnáctky do dobré střelecké pozice, ale míč z jeho kopačky mířil těsně nad branku.

Přestože oslabeni, byli domácí od počátku druhé půle hostů docela rovnocenným soupeřem se snahou o útočení. Poté, co přečkali určitý, skoro čtvrthodinový tlak hostí, se sami dostali po pěkných kombinačních akcích do dobrých situací k vyrovnání. Nejdříve dostal Hajnoš pěknou přihrávku od Smolarčíka, avšak jeho zpětná přihrávka v šestnáctce hostí se ke spoluhráči nedostala a gólem neskončila ani další pěkná akce Kutáče až do pokutového území hostí. Jejich určitý tlak s několika rohovými kopy domácí bojovníci  přestáli, změnu stavu nepřinesla ani  hlavička Michálka mířící přes Ognajonova těsně nad břevno po přímém kopu Farkase. Avšak ani domácí nezaháleli a i oni si vybojovali hned dva rohové kopy po sobě, s nimiž si hosté rovněž poradili, po nich šla střela Smolarčíka těsně vedle tyče branky Michuta. Domácí se za nesmírnou bojovnost vyrovnání přece jen dočkali, když čtvrt hodiny před koncem dostal Hajnoš  krásnou přihrávku od Hutníka a lobem překonal vybíhajícího brankáře Michuta 2:2.

A protože domácí bez „úhony“ přečkali závěrečný nápor hostí s několika rohovými kopy i přímými střelami na branku, mohli se po statečném a bojovném výkonu, zejména při hře v oslabení, nakonec radovat ze zaslouženého zisku byť jen jednoho bodu za konečnou remízu.

FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (1:2)

• Nový Jičín: Ognjanov - Massaniec, Blejchař, Nippert, Hutník - Vokoun, Mrkvička, Hajnoš, Hruška (D. Palla), Kutáč - Smolarčík (88.  Janovský).
  • Branky: 43.  Kutáč, 74. Hajnoš - 7. J. Vrána, 30. Výmola.
  • ŽK: Kutáč, Hruška, Nippert, Blejchař, Mrkvička - Michut, J. Vrána, Žilinský, Š. Vrána, Švec.
  • ČK: Mrkvička (2 ŽK).
  • Rozhodčí: Polák - Kolář, Marinč.
  • Diváci: 110.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Alois Skácel:

„Tak my jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř i přesto jsme chtěli prolomit tady ta domácí utkání, která byla výsledkově špatná. Na začátku jsme hráli to, co jsme chtěli, bohužel přišla chyba v obraně a s ní gól, což nám záměr zkomplikovalo, když to klukům vzalo takový vítr z plachet. Pak jsme paradoxně přichystali soupeři druhý gól, který byl v podstatě po tečované střele vlastní. Naštěstí psychice mužstva velmi  pomohla branka krátce před přestávkou na dva jedna. O poločase jsme si řekli, že to do druhého poločasu zkusíme zvrátit, že se na ně vytáhnem,  což se nám i povedlo. Kluci to fantasticky odmakali, padesát minut po červené kartě  v oslabení, když jsem si tam vytvořili ještě dvě slibné příležitosti, byli hodně nebezpeční a tak klobouk dolů  před nimi, co v tomto utkání dokázali“.