Po deseti minutách hry hlavičkoval Smolarčík po centru Hubníka do náruče brankáře Andrejka,  o několik minut později přišla další pěkná kombinační akce hostí až před domácí šestnáctku, po přímém kopu Hajnoše mířila střela Davida Pally vysoko nad branku stejně tak skončil míč po pěkném průniku Kutáče přes obránce., krátce poté byla po další pěkné akci sražena střela Hajnoše na roh. Teprve až poté po mnoha minutách přišla střela domácího Ságnera z dálky, ale jen do rukou brankáře Ognjanova. Tlak hostí nakonec vyústil ve vedoucí gól, když po rozehraném přímém kopu samotným faulovaným Hajnošem od rohového praporku a následném rohovém kopu se trefil za záda Andrejka ze skrumáže před jeho brankou Blejchař 0:1.

Teprve poté, před závěrem první půle, přišel tlak domácích, z něhož nejdříve nebezpečně hlavičkoval Opata, po něm skončila střela Martynka těsně vedle, rovněž další hlavička Opaty cíl v brance hostí nenašla. Poté byla střela Půdy sražena na roh, po jehož rychlém rozehrání se míč dostal opět k Půdovi, který hlavičkou překonal Ognjanova 1:1.

Krátce po vstupu do druhé půle se do velké šance dát druhý gól dostal po samostatné akci Kutáč, ale míč z jeho kopačky byl sražen s pomocí tyče na roh. I nadále se hrála oboustranně docela „otevřená“ hra s útoky na obou stranách. Do šance dát gól se dostali domácí po čtvrthodině hry, kdy po postupném útoku s centrem Fojtíka mířila hlavička Půdy  přes vyběhnutého Ognjanova naštěstí nad jeho branku, šest minut na to, byli domácí nejblíže z celého dosavadního průběhu hry ke vstřelení gólu, když po určitém „závaru“ před brankou hostí, skončil míč z kopačky Václavíka naštěstí pro hosty jen na tyči jejich branky. Tři minuty poté to byli zase hosté, kteří  mohli dát vedoucí gól,  který kdyby padl, by mohl být přiznán jako vlastní, když se míč po  krásném průniku Kutáče a jeho střele odrazil od obránce mimo branku jen na roh. Pak se uplatnilo rčení „nedáš dostaneš“ neboť, přišla hrubá chyba stopera Blejchaře několik metrů před šestnáctkou, jehož nedůrazná hlavička se dostala k Opatovi, který si lobem „vychutnal“ z branky vyběhnutého Ognjanova 2:1, což byla pro hosty docela „sprcha“. Hosté se však z tohoto gólu nepoložili a bojovali  dále se snahou alespoň o vyrovnání, zvláště poté, co hráli čtvrt hodiny před koncem v přesile o jednoho hráče po vyloučení domácího Zahaluky za druhou žlutou kartu. A velká bojovnost se jim vyplatila, neboť pět minut před koncem přišel faul v pokutovém území na pronikajícího Kutáče, posouzený rozhodčím jako penaltový a Smolarčík umístěnou střelou do šibenice vyrovnal 2:2.

Tentýž hráč se postaral o třetí branku hostí v tomto utkání, když se o minutu později trefil zblízka za záda Andrejka krásné akci a přihrávce od Kutáče podruhé 2:3, čímž nakonec korunoval docela zasloužené vítězství svého týmu se ziskem všech tří velmi důležitých bodů.

FC Heřmanice Slezská - FK Nový Jičín 2:3 (1:1)

• Nový Jičín: Ognjanov - Massaniec, Bjejchař, Nippert, Hubník - Hajnoš, Vokoun, D. Palla, Kutáč, Hruška - Smolarčík.
  • Branky: 42. Půda, 73. Opata - 36. Blejchař, 85. (p.k.) a 86. Smolarčík.
  • ŽK: Zahaluk, Mlčoch, Půda - Hajnoš, Nippert, Smolarčík, Ognjanov.
  • ČK: Zahaluk (2. ŽK).
  • Rozhodčí: Běhal - Hubený, Řezníček.
  • Diváci: 120.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Alois Skácel:

„Je pravdou, že my jsme tady chtěli bodovat, a že to jsou tři body, tak jsme za to šťastni, ale předcházely tomu šílené nervy protože naše hra v prvním poločase nebyla z naší strany až tak uspořádaná, když ten začátek jsme měli docela dobrý, ale pak po gólu jsem si myslel, že už to bude v klidu,. Ale bohužel toho soupeř využil a místo toho, abychom poločas dohráli, tak si necháme dát úplně laciný gól. Ve druhém poločase začal hrát soupeř trošku jinak, ale my jsme měli hned na začátku výbornou šanci, kterou jsme bohužel neproměnili a soupeři jsme nabili hrubou chybou vzadu a vypadalo to s námi špatně. Po vyloučení jejich hráče, se z naší strany hrálo vabank, abychom dali branku, což se nám z pokutového kopu i podařilo a následná vítězná branka byla již vyvrcholením našeho snažení. Kluci chtěli vyhrát, takže spokojenost.“