Po  úvodním vzájemném „oťukávání“ přišla pěkná akce domácích s centrem Hajnoše zpět do šestnáctky hostí, ale nikdo ze spoluhráčů na míč nedosáhl. Také v další fázi utkání se domácí snažili „nahlodat“ soupeře kombinační hrou v zadních řadách se snahou o přenesení hry dopředu, což  hosté moc nepřipouštěli a sami se  postupnými útoky snažili dostávat před pokutové území domácích. Z vyrovnané hry přišel v závěru první půlhodinky první gól utkání, který si vstřelil do vlastní branky Andrýsek, když tečoval míč za záda svého brankáře Řehulky po akci Smolarčíka a jeho zpětné přihrávce od brankové čáry 1:0.

Za pár minut poté přišla další rychlá akce domácího Kutáče s přihrávkou před branku hostí, kde však nabíhající Hajnoš ani Smolarčík na míč nedosáhli.  Pak několikrát dosti nebezpečně zaútočili i hosté, domácí obrana však byla vždy na místě. Více vzruchu přinesla poslední pětiminutovka před přestávkou. Nejdříve po krásném průniku Kutáče přes obránce, neproměnil jeho přihrávku do dobré  střelecké  pozice ve druhý gól Smolarčík, poté hosté s velkou námahou odvrátili na roh míč po akci Massaniece s Kutáčem. Minutu před přestávkou přišel na druhé straně rychlý útok hostí  s přihrávkou Kaluži před branku na nabíhajícího Bartoše, který však naštěstí pro domácí, branku Huba z několika metrů přestřelil.

Brzy po zahájení druhé půle přišla velmi dobrá šance hostí na vyrovnání, když se před gólmana Huba dostal Bartoš, ale domácí ochránce svatyně se vyznamenal výborným zákrokem a šanci zmařil. Z pohledu na hrací plochu se nejen „zdálo“, že hosté převzali iniciativu a stále velmi nebezpečně dotírali. Z toho přišla i velká „minela“ brankáře Huba na hranici šestnáctky, kterou hosté naštěstí nevyužili, poté si domácí gólman poradil i s nebezpečnou střelou Tilkeridise. Dvě minuty poté přišla „suopertutovka“ domácích při níž se míč dostal ke Kutáčovi, který pelášil na mimo šestnáctku vyběhnutého Řehulky, ale jeho lob skončil ne v síti jeho branky, ale kousek vedle ní. Hosté ve snaze alespoň vyrovnat stále více tlačili s mnoha, pro bránící domácí, velmi nebezpečnými situacemi, z nichž přišly na druhé straně po mnoha minutách přímé kopy Hajnoše a Smolarčíka, avšak bez efektu. S blížícím se závěrem utkání tlak hostí sílil, domácí obrana však stále i s vypětím sil odolávala. Bylo tomu tak při velkém „závaru“ v domácí šestnáctce sedm minut před koncem, poté si domácí poradili i s několika rohovými kopy hostí po sobě, když o vyrovnání se snažil i brankář Řehulka. Když z dalšího velkého tlaku hostí ve druhé minutě čtyřminutového nastavení nepřekonal Kutáč  po sólu daleko z branky vyběhnutého Řehulku, mohli se domácí radovat z velmi důležitého, byť jen jednobrankového vítězství, ale tři body se počítají …

FK Nový Jičín - SK Polanka nad Odrou 1:0 (1:0)

• Nový Jičín: Hub - Massaniec, Blejchař, Mrkvička, Nippert, Hutník - Kutáč, Vokoun, Hruška (89. D. Palla), Hajnoš - Smolarčík (87. Janovský).
  • Branky: 24. vlastní Andrýsek.

• ŽK: Kutáč, Hajnoš, Hruška - Koutný, Talián, Krakovčík.

• Rozhodčí: Žurovec - Grečmal, Pospíšil.

• Diváci: 80.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Alois Skácel:

„Těžké utkání, my jsme do něho nastupovali s vědomím, že chceme vyhrát,  aby ta zima byla trošku klidnější a taky jsme potřebovali nahrát body, kterých máme málo, což klukům trošku svazovalo hlavu a nohy. Ale já musím kluky pochválit za absolutní taktickou vyspělost a pracovitost, podařilo se nám dát branku, i když si ji vstřelil sám soupeř.  Ve druhém poločase mohl zápas rozhodnout Kutáč, který dělal obraně hostí obrovské problémy a byl často faulován, v sedmašedesáté minutě když šel sám na brankáře, ale nedal, škoda, že jsme ten gól nedali. Avšak klobouk dole co kluci odpracovali a splnili to, co jsme chtěli“.

Příští utkání - poslední tohoto podzimu !!!

Sobota 2. listopadu v 10:15 hod.