Po celý první poločas byli domácí lepším týmem s mnoha velmi dobrými příležitostmi ke vstřelení branky, zatímco hosté si až na ojedinělé výjimky žádnou „gólovku“ nevytvořili. V deváté minutě sice zmařil Farkas na hranici pokutového území výborným zákrokem průnik Galetky, to však bylo na dlouhé minuty vše a „úřadovat“ začali domácí. V 17. minutě dal Staněk krásně  mezi obránci Macíčkovi, obránce hostí odvrátil míč na roh, tentýž hráč měl o pár minuty později „supertutovku“, když se k němu dostal míč mezi obránce, ale jeho střela z osmi metrů cíl v brance nenašla, i následná akce domácí dvojice Macíček se Staňkem po centru Farkase zůstala nevyužita. Tlak domácích nakonec přece jen vyústil ve vedoucí gól z kopačky Smolarčíka, který využil přihrávku od Wolfa a střelou k tyči z hranice šestnáctky nedal Kadlecovi v brance hostí šanci - 1:0.

Ještě deset minut po zahájení druhé půle měli domácí šanci zvýšit své vedení, ale na míč Staňka z rohového kopu nikdo ze spoluhráčů nedosáhl, o pár minut později se dostal míč po krásném centru Wolfa k před brankou volnému Macíčkovi, ale jeho hlavička mířila na opačnou stranu než byla branka. Pak už převzali iniciativu hosté, jejichž hra spočívala obdobně jako tomu bylo u celku Hranic v předcházejícím utkání v krátkých přesných přihrávkách s centry směrem k domácí brance, s nimiž měla domácí obrana moc a moc práce. I z toho se však dostal dvakrát do dobrých příležitostí Staněk, z nichž první střelu z úhlu gólman Kadlec vyrazil na roh a po individuální akci skončil míč z jeho kopačky těsně vedle branky. To už ale hru ovládali hosté  a zdálo se jakoby domácím ubývalo po úterním zápase  sil, když byli povětšinou zataženi na svoji vlastní polovině  a v podstatě jen bránili a mnoho jejich nepřesných přihrávek využívali hosté ke stálým atakům směrem dopředu a vyrovnávací gól jakoby „visel ve vzduchu“, opět podobně jako v zápase s Hranicemi. Po jedné z mnoha docela nebezpečných akci hostí chytil Šupolík u břevna míč směřující za jeho záda, poté vyhlavičkoval Vokoun míč z brankové čáry po střele střídajícího Číhala, následná střela téhož hráče byla sražena na roh, chvíli nato si Šupolík poradil i s hlavičkou Matějky.  Teprve až deset minut před koncem přišla pěkná akce domácích, při které se krásně u postranní čáry uvolnil neúnavný Wolf, ale na jeho načechraný míč před branku střídající Preči nedosáhl. Deset minut před koncem se sice dostal do dobré příležitosti k vyrovnání Vogl, ale neuspěl, hosté poté nezužitkovali ani rohový kop, na druhé straně vybojoval Wolf rohový kop, který obrana odvrátila. Když už se zdálo, že si domácí jednobrankové vedení pohlídají, se dostal míč tři minuty před koncem z dlouhého  autu Farkase k Macíčkovi, který se pěkně uvolnil a krásnou střelou k tyči pojistil domácí třetí jarní vítězství - 2:0.

Po výhře druhého Frýdlantu 4:2 v Dětmarovicích, si Nový Jičín za ním udržel třetí příčku tabulky jen s jednobodovou ztrátou.

FK Nový Jičín - FK Kozlovice 2:1 (1:0)

• Nový Jičín: Šupolík - Wolf, Švec, Nippert, Kiss Farkas - Macíček, Juříček, Vokoun (90. Palla), Hurta (76. Klepáč) - Smolarčík (70. Preči), Staněk.
  • Branky: 33. Smolarčík, 87. Macíček.
  • ŽK: 0 - Galetka.
  • Rozhodčí: Volek - Zavřel, Pospíšil.
  • Diváci: 85.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Pavel Hajný:

První poločas a začátek druhého poločasu byl z naší strany solidní, pak asi od 55. minuty soupeř převzal iniciativu, což jsme nechtěli, zbytečně jsme zalezli. Na to jsem kluky upozorňoval, už na konci prvního poločasu jsme míč neudrželi, zbytečně ho ztráceli. Já jsem ale věřil, že pokud neuděláme nějakou zbytečnou chybu, tak to udržíme, pak to naštěstí Pavel Macíček dobře trefil. Měli nějaké závary, ale měli jen jednu šanci po rohovém kopu, kdy to výborně vyhlavičkoval z brankové čáry Vokoun. Nejde samozřejmě hrát celý zápas v takovém rytmu, že se jenom útočí. Ve druhém poločase jsme ale zalezli až moc a když jsme ho získali, tak jsme ho neudrželi, a proto se to na nás tak valilo. Z tohoto pohledu tedy ten druhý poločas dobrý nebyl. Ale přesto si myslím, že zejména za ten první poločas si vítězství zasloužíme.