Do první šance se sice dostali po deseti minutách hry domácí po akci Vokouna s jeho přihrávkou před branku na nabíhajícího Smolarčíka, avšak s odmávaným ofsajdem, pak už měli hru na svých kopačkách  hosté, kteří se díky technické hře  dostávali stále čím víc blíže na dostřel Ognjanovy branky. Domácí odolávali jejich tlaku s mnoha rohovými kopy a několika nebezpečnými „závary“ před svoji brankou, sami se za první poločas dostali do šestnáctky hostí jen dvakrát  a to díky průniku Hurty v pětadvacáté minutě s „faulovým“ zákrokem na něj, který však rozhodčí „neviděl“, a o deset minut později po přímém kopu opět Hurty, kdy obránce srazil hlavičku Blejchaře na roh.

Náporem hostí začal i druhý poločas s neustálým dobýváním domácího pokutového území, ale i z toho  se na druhé straně domácí dostali  do šestnáctky Frýdlantu. Brzy poté, co Ognjanov zlikvidoval  střelu Dvořáka, se k přímému kopu ze třiceti metrů postavil sám faulovaný Smolarčík, míč však z jeho kopačky skončil v náručí Prepsla. Domácí se soustředili na bránění s určitými, ale jen sporadickými náznaky k útočení, jejich hra však postrádala podržení míče a přesnou přihrávku, čehož využívali hosté. Světlými okamžiky  domácích bylo krásné uvolněné Hurty, které však obrana hostí vyřešila, ani Smolarčíkova střela z úhlu cíl v jejich brance nenašla, stejně jako „nezapršelo“ po rohovém kopu s  určitým „závarem“ před brankou Prepsla. Když se s ubývajícím časem, i přes neustálá tlak hostí, zdálo, že by se domácí mohli dočkat alespoň remízy, přišel deset minut před koncem centr hostí do pokutového území, kde se míč odrazil od Blejchaře  za záda Ognjanova - 0:1.

A protože se hosté již  do konce utkání docela spokojili, dá se říci, že se zaslouženým vedením a domácí už na srovnání neměli sil, odvezl si favorit z Nového Jičína všechny tři body, i přesto si domácí soubor zaslouží za bojovný obětavý výkon pochvalu.

FK Nový Jičín - 1.BFK Frýdlant 0:1 (0:0)

• Nový Jičín: Ognjanov - Massaniec, Blejchař, Nippert, Hutník - Klepáč, D. Palla, Vokoun, Gonda.(84. Preči), Hurta (89. Janovský) - Smolarčík.
  • Branka: 80. vlastní Blejchař.
  • ŽK: Massaniec - Dvořák, Šafner.
  • Rozhodčí: Mankovecký - Krupa, Laštůvka.
  • Diváci: 155.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Alois Skácel:

,,To středeční utkání nás stálo mnoho sil a dneska s tím kvalitním soupeřem, který měl v prvním poločase několik možností nám vstřelit gól, tak to kluci ustáli. Druhý poločas už tahali nohy, bylo vidět, že ta středa nás hodně bolela, my jsme měli sice výborné věcí do defenzívy, ale do té přechodové fáze už nám chyběla kvalitní hra a rozhodla ta únava a velký počet střel do šestnáctky, který museli kluci ustát. Bohužel je poradox, že si hosté ve druhém poločase nevytvořili žádnou šanci a vyhráli v podstatě našim vlastním gólem. Já musím za výkon  klukům poděkovat a  ocenit, když v dané situaci udělali maximum proto, aby se vyhrálo.“