V 10:15 hod pod „taktovkou“ rozhodčího pana Miroslava Nejezchleba vyběhla na zelený pažit základní jedenáctka. Vše pod trenérským dohledem a pokyny pana Aloise Skácela.

První poločas byl oboustranně opatrnější a vyrovnaný, kdy hosté „hrozili“ pouze střelami z větší vzdálenosti, kdy v jednom případě díky Helebrandovi orazítkovali břevno naší branky. Naši chlapci byli kombinačně oproti soupeři na výši a postupem času si získali i větší iniciativu a převahu, několik zdařile vypadajících akcí ale zradila špatně řešená finální fáze. Přesto se necelá stovka příznivců dočkala těsně před přestávkou, a to po ukázkové akci našich aktivních krajních beků. Hutník po kombinaci ve středu hřiště se nádherně uvolnil na levé straně a jeho křížnou střílenou přihrávku nekompromisně uklidil do soupeřovy branky Jakub MASSANIEC – 41 minuta 1:0 !!!

Druhý poločas jsme začali v „ďábelském“ tempu. Z našich kopaček hrozilo pernamentní nebezpečí po dobu dvaceti minut, jedna krásnější kombinace střídala druhou, soupeř nevěděl doslova „kde skočit“… . Jedna šance střídala druhou,. Diváckou euforii začal ale střídat „strach“ o výsledek, neboť to, co dokázali promarnit a „zahodit“ Klepáč, Palla David, Janovský či střídající Preči se jen tak i na poloprofesionální úrovni nevidí. A tak poslední minuty začínaly být „noční můrou“, soupeř se oklepal a vycítil šanci a začal přebírat iniciativu, naštěstí heroický závěrečný nápor soupeře vyústil pouze opět v nastřelené břevno naší branky, více už naše obranná řada dirigovaná opět výborným Filipem Nippertem - troufám si říci, že jedním z nejlepších defenzivních hráčů celé soutěže - soupeři nic nepovolila a zkušený rozhodčí si s „nahranými“ pády či snahami hráčů soupeře vykoledovat si penaltu poradil.

Body zůstaly doma, nasazení i předvedená hra se musely líbit, a tak lze jen doufat, že v sobotu 14.09.2019 v 10:15 hodin si najde na příští domácí kolo cestu vícero příznivců zajímavého fotbalu. S novým trenérem, novými mladými hráči – vesměs odchovanci z vlastních řad – věkový průměr nepřevyšuje dvacet let, a to by mohla být ta správná cesta do budoucna !!!

 

FK Nový Jičín - FC Slavoj Olympia Bruntál 1:0 (1:0)

 

  • Nový Jičín: Hub – Massaniec, Blejchař, Nippert /K/, Hutník – Klepáč, Palla David, Vokoun, Hajnoš – Hruška, Janovský. V průběhu druhého poločasu do utkání zasáhli ještě Palla Martin, Mika  a Preči.
  • Branka: 41. Massaniec Jakub
  • ŽK: Blejchař Jakub, Hutník David - Dohnálek Jakub, Galus Michal, Helebrand Adam. 
  • ČK: 
  • Rozhodčí: Nejezchleb Miroslav, Antoníček Petr, Bělák Marek, Briksa Václav
  • Diváci: 120.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Alois Skácel:

,, Vstup do utkání nám vyšel, byli jsme aktivní a vytvořili jsme si 2 velmi dobré  situace . Postupem času se začala projevovat naše nezkušenost a nesehranost. Začali jsme ztrácet míče, což nás stálo hodně sil. Soupeř  začal být nebezpečný  v dohrávání  akcí a při přímých volných kopech. Vytvořil si dvě  šance.  Naštěstí  jsme v 41‘ dotáhli jednu z útočných akcí až do konce.  Janovský uvolnil Hutníka a ten nezištně našel  v „16“ nabíhajícího Massaniece, který krásně zakončil. Ve druhém poločase jsme mohli rozhodnout hned na v úvodu, ale ani Preci a poté Hajnoš nevyužili možností  odskočit na rozdíl dvou branek. Soupeř  otevřel  hru, lépe kombinoval , ale my jsme měli více nebezpečných  situací ke vstřelení branky  než soupeř. Ale ani Hajnoš, Vokoun , nebo Preci nebyli v koncovce úspěšní. Bruntál si v závěru vypracoval dvě šance , které neproměnil a my jsme  se tak mohli radovat  z důležitých třech bodů".

 

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

Sobota 7. září v 16:00 hod. Odjezd autobusu od tribuny v 13:15 hod.

FK Bospor Bohumín - FK Nový Jičín