Poté jsme dostali příležitost rozehrávat nepřímý voný kop cca z 18 metrů a toho se ujali dva hráči z nichž první Š. Zdráhal míč jen posunul na střelu M. Myslíkovi a ten se nemýlil 0:2.

Poté se iniciatyvy ujali domácí borci, vytvořili si věší tlak, který jsme jim laxní hrou umožnily. To vyústilo v několik slibných příležitostí, M. David je ale několika dobrými zákroky domácím hráčům zmařil. V 16. minutě zápasu však svým špatným nezasáhnutím míče z rohového kopu daroval domácím šanci, kterou na zadní tyči využil M. Kuchař a vsítil první gól svého týmu 1:2.

Domácí přidali na důrazu, což jim umožnil HR, který nechával hru mnohdy až za hranicí únosnosti. A když po dobrém průniku D. Korytáře z pravé strany do šestnáctky a následném penaltovém faulu domácího obránce, zůstala píšťalka němá, dostal se do šance domácí střelec M. Matula a do poločasu srovnal skóre na 2:2.

Ve druhé půli jsme opět přidali na důrazu, zlepšili pohyb a to vyústilo v další dvě branky opory týmu - kapitána M. Myslíka, který tak dovršil hattrick 2:4. Čtvrd hodiny před koncem zápasu se domácím podařilo snížit druhou brankou M. Matuly 3:4.

Domácí hráči nabuzeni tímto gólem se vrhli do útočení, tím však vznikali velmi dobré přiležitosti našim hráčům ke skórování. Největší měl J. Hutyra, který po nezjištné přihrávce zprava trefil břevno domácího brankáře a následná dorážka hlavou J. Václavíka skončila také na břevně a jen v autu. Poté rozhodčí ukončil utkání a chlapci se mohli radovat již z pátého vítězství na jaře.

Spolek SK Brušperk - FK NOVÝ Jičín 3:4 (2:2)

• Nový Jičín: M. David (M. Sasín) - J. Bárta, D. Korytář, O. Rajskup, M. Myslík, J. Václavík, M. Hadari, M. Kachel, O. Kvita, F. Merenda, J. Hutyra, Š. Zdráhal, V. Handrych, N. Rigo, J. Skácel.
  • Branky: M. Kuchař, M.Matula 2 - V. Handrych, M. Myslík 3
  • Rozhodčí: L. Bartek
  • Diváci: 30.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Lukáš Dědik:

"Dnes to bylo jako na houpačce, nejprve jsme začali velmi dobře a vstřelili zaslouženě dvě branky. Na místo toho, aby jsme pokračovali v aktivní hře, jsme přestali hrát a byli málo důrazní. To vyústilo v šance domácích a následně jsme inkasovali dvě branky do poločasu. V druhé půli již opět přidali kluci na ativitě, důrazu a ujali se vedení opět o dva góly. Soupeř ještě sice snížil na rozdíl jediné branky, ale my jsme měli další tři velmi slibné šance, které mohli skončit v bráně domácích. Děkuji chlapcům za předvedený výkon a to jak jsi šli za vítězstvím. Bylo i cítit, že chtějí vyhrát, což se nám také podařilo. Jsem potěšen počtem branek, které střílíme v posledních utkáních."