Chvíli po rozehrávce hostů na polovině hřiště jsme se opět zmocnili míče a hra se nezměnila, protože naši borci nepolevili v nasazení a aktivitě. Ta se jim ve 12. minutě zúročila ve druhý gól vstřelený Š. Zdráhalem 2:0.

Chvíli na to jsme kopali přímý kop jen pár metrů za útočnou polovinou - k míči se postavil J. Siwy a jeho dalekonosnou střelu hostující brankář M. Zagóra k údivu všech přihlížejicích pustil za svá záda 3:0.

Poté se hosté trošku osmělili a dostali se dvakrát na polovinu domácích. Z druhého rychlého protiútoku mohli snížit, jen díky dobrému vyběhnutí brankáře M. Davida zůstalo skóre nezměněno. To se měnilo ve 27. minutě opět ve prospěch výborně hrajících domácích, kdy se již podruhé v zápase nemýlil velmi agilní útočník J. Václavík a po krásném blafáku brankáři doprava jen lehce poslal míč do již prázdné branky hostů. První půle tak skončila vysoko pro domácí 4:0.

Druhý poločas hosté začali o mnoho lépe a po dobré přihrávce a hlavně rychlém zaběhnutí pravého záložníka za obranu domácích se F. Seman nemýlil a křížnou střelou na zadní tyč překonal poprvé domácího M. Davida 4:1.

Pak opět převzali hru do své moci domácí borci a v tuto chladnou jarní neděli již nedali hostům pražádnou šanci. Naopak stále nepolevili ve své aktivní hře a v rozmezí deseti minut přidali další tři pěkné branky J. Václavík - dovršil hattrick 5:1, dále po krásném centru J. Siwého z rohu skóroval důraznou hlavičkou kapitán domácích M. Myslík, již na 6:1 a konečnou tečku za tímto více než vydařeným zápasem udělal nováček v novojičínském týmu J. Hutyra 7:1.

FK Nový Jičín - TJ Depos Horní Suchá 7:1 (4:0)

• Nový Jičín: M. David - J. Bárta, D. Korytář, O. Rajskup, J. Siwy, M. Myslík, J. Václavík, M. Hadari, M. Kachel, O. Kvita, F. Merenda, J. Hutyra, Š. Zdráhal, V. Handrych.
  • Branky: J. Václavík 3, Š. Zdráhal, J. Siwy, M. Myslík, J. Hutyra - F. Seman
  • Rozhodčí: R. Pobořil
  • Diváci: 25.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Lukáš Dědik:

"V dešním utkání jsme navázali na dobrý výkon z minulého zápasu a potvrdili tak stoupající formu našeho týmu. Nejsem ten trenér, který si za každou cenu zakládá jen na výsledku zápasu, ale nedá mi nezmínit, že máme nyní dobrou šňůru a vezeme se na vítězné vlně (myslím asi pátý zápas bez porážky), tak doufám a přeji mým svěřencům, aby jim to vydrželo co nejdéle. Pokud budou plnit to co si řekneme před zápasem - jsem přesvědčen vždy o úspěchu, což se i dnes ukázalo a za první poločas jsem byl mile překvapen s nasazením a přístupem všech. Chválím celý tým za předvedený výkon, i za druhou půli, kterou také odmakali naplno a gólů mohlo být i daleko více např. dvě vyložené šance Vaška Handrycha."