Krátce na to vyprášil Hurta bombou rukavice brankáře Ciupa, o dvě minuty později se už domácí mohli radovat z vedení, když Hurta dostal krásnou přihrávku, prosmýkl se mezi obránci do „vápna“ a osamocen nedal brankáři hostí žádnou šanci - 1:0.

Po čtvrthodince hry to mohlo být pro domácí už o dva góly, to by ale musel po přímém kopu Hurty před branku nabíhající Smolarčík šanci využít. Domácí tým, který, stejně jako v prvním mistráku nové sezóny v Rýmařově, nastoupil pod novým trenérem Aloisem Skácelem  jen s pěti hráči jarní úspěšné sestavy doplněné a nové mladé hráče, když „jádro“ týmu, což je osm hráčů,  odešlo jinam, se zdatnějšího soupeře vůbec nezalekl a přinejmenším první půlhodinu mu byl zcela vyrovnaným soupeřem. Jak se dalo čekat, zkušenější  hosté postupně přebrali iniciativu a technickou hrou se snažili domácí přehrát, ti však nesmírnou bojovností i přes několik dobrých šancí hostí, vedení do poločasu udrželi, aby se do vlastně až „na cestě“ na přestávku dostali přes Smolarčíka do určité šance, ale jeho hlavička z úhlu šla do náruče brankáře Ciupa.

Brzy po zahájení druhé půle přišel přímý kop Šumského ze sedmnácti metrů,  který skončil jen na spojnici břevna a tyče, což byl určitý náznak snahy hostí o změnu stavu. Po dalších deseti minutách hry se ještě krásně uvolnil od postranní čáry Klepáč, ale akce zůstala nevyužita, hned z protiútoku zastavila hlavičku Šumského tyč Hubovy branky. Ze stupňujícího se tlaku hostí přišel v pokutovém území faul Hutníka na Telnara a z nařízené penalty se Šumský nemýlil - 1:1.

Hosté, přestože hráli krátce poté bez po druhé žluté kartě vyloučeného Šohaje, se stále snažili na bojovně  a s velkým nasazením bojující mladý tým  domácích „něco“ vymyslet, ale jediná velká šance Šumského z přímého kopu skončila opět jen na tyči domácí branky.  Chvíli na to vychytal na druhé straně brankář Ciupa šanci Smolarčíka z blízka, domácí střelec se však ke gólu dostal o dvě minuty později, když s přehledem proměnil penaltu nařízenou za sražení Vokouna - 2:1.

Jenže vedení domácích vydrželo jen jednu minutu, protože se hostům podařil vyrovnat Šumským rovněž z penalty nařízené za faul Nipperta na Kebiska - 2:2.

Když už se blížil závěr utkání a přestože domácím už značně ubylo sil, ještě se dostali do určitých šancí zápas rozhodnout. Ale nestalo se, protože Smolarčík střílel z docela dobré pozice těsně vedle tyče,  poté na druhé straně přestřelil z dobré pozice domácí branku Šumský a když poté nenašla cíl v brance hostí  ani následná hlavička Smolarčíka, směřovalo vše k remíze s půlhodinovým nastavením. Jenže k tomu nedošlo, protože ve druhé minutě nastaveného času neuhlídala obrana do šestnáctky pronikajícího Literáka, z jehož nezištné přihrávky neatakovaný Telnar z blízka rozhodl - 2:3.

Závěrečný potlesk více než dvou set diváků pak patřil nejen vítězům, ale za bojovný kvalitní výkon i mladému domácímu týmu.

FK Nový Jičín - MFK Frýdek Místek 2:3 (1:0)

• Sestava: Hub - Vokoun, Nippert, Massaniec, Blejchař - D. Palla, Gonda (72. Kopecký) - Hutník (75. M. Palla), Hurta - Smolarčík (90. Janovský), Klepáč.
  • Branky: 8. Hurta, 76. Smolarčík p.k. - 68. a 77. Šumský oba z p. k., 90. Telnar.
  • ŽK: Nippert, Hutník, Hurta - Šohaj, Varadi.
  • ČK: Šohaj (2. ŽK).
  • Rozhodčí: Richtár - Šimeček, Matějek.