Celek Nového Jičína, který se na závěr loňského ročníku divize rozloučil nejen s bývalým trenérem Pavlem Hajným, ale i s velkými oporami, coby hráči základní sestavy  Švecem, Juříčkem, Staňkem, Macíčkem, Wolfem, Farkasem, Šupolíkem a Urbanovským, tak vstoupil do nové sezóny s nejmladším mužstvem a to  až překvapivě dobře a zcela zaslouženě postoupil do 1. kola této soutěže, kde se zřejmě střetne 14. srpna od 17 hod. s účastníkem MSFL  celkem MFK Frýdek Místek .

S věkovým průměrem 20,6 let, hrál novojičínský celek v Polance oboustranně útočný fotbal a po první šanci domácích, kdy se předvedl skvělým zákrokem navrátilec  brankář Ognjanov, se radoval jako první, když se ve 32. min. po rohovém kopu Hurty trefil parádně hlavou Smolarčík - 0:1. 

Skóre se už do přestávky nezměnilo.

Po přestávce se přece jen více snažili domácí, kteří se však i přes mírnou převahu, do žádné vyložené šance nedostali. To hosté naopak hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich, našel  v 76. min. Klepáč zpětnou přihrávkou Janovského a bylo to 0:2.

Pak se ještě trefil z dalšího brejku Smolarčík a bylo rozhodnuto 0:3.

 

SK Polanka n. Odrou - FK Nový Jičín  0:3 (0:1)

  • Nový Jičín: Ognajanov (46. Hub) - Massaniec, Blejchař, Hurta, Mika - Klepáč (84. Kudělka), Vokoun, Palla, Gonda (77. Kopecký)  Janovský, Smolarčík.
  • Branky: 2 Smolarčík, 1 Janovský.
  • ŽK: 
  • Rozhodčí: 
  • Diváci: 

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Alois Skácel: 

„-----------------------“.

 

Poslední přípravný zápas hrají muži Nového Jičína v sobotu  3. srpna v 10.15 hod. v Hranicích. 

Poté už přijde v sobotu 10. srpna  na řadu první mistrovské utkání nového a nově uspořádaného ročníku divize  na hřišti loňského účastníka MSFL celku Jiskra Rýmařov.