Ze zkušeného kádru, kterým   Nový Jičín disponoval  v jarní části předcházejícího ročníku, když  obsadil v konečné bilanci výborné 3. místo, se na podzim tohoto nového ročníku, stalo naše mužstvo jedním z nejmladších v soutěži s věkovým průměrem „základního kádru“, který hrál ve většině ze 13 utkání 21,6 roku, s dalšími sedmi hráči ze širšího kádru to je 21,4 roku.

Právě delší dobu nestabilizovaná sestava, omlazené a nezkušené mužstvo, bylo jednou z příčin kolísavých výsledků. Podařilo se dát dohromady konkurenceschopné mužstvo s dobrým charakterem a partou, která se ráda vidí. Nezvládli jsme některá domácí utkání tak, jak jsme si představovali a naopak  ve venkovních zápasech jsme byli úspěšní. Výborný výkon jsme podali doma s Valašským Meziříčím nebo v Třinci, na druhé straně jsme zcela propadli v domácím utkání s Frenštátem, ke spokojenosti určitě nepřispěla ani domácí prohra v posledním utkání s Dětmarovicemi. 

Velkým plusem byla pracovitost v trénincích, kterou hráči přenesli do utkání, dalším kladem bylo zařazování mladých odchovanců do sestavy a právě jejich začlenění do mužské kategorie, je i jedním z cílů do budoucnosti.

Všech třináct mistrovských utkání odehráli Jakub Blejchař, David Hutník, Filip Nippert a Jakub Vokoun, střelcem mužstva je se šesti brankami Jan Smolarčík, tři vstřelil Vojta Hajnoš a dvě Martin Kutáč, nejlepším nahrávačem je s pěti přihrávkami Jan Hruška.

Vážení fotbaloví příznivci.

Děkujeme Vám za přízeň družstvům FK Nový Jičín v končícím roce 2019 s přáním, aby jste našli cestu na náš stadion k mistrovským zápasům i v příštím roce a to 2020 a to v ještě větším počtu než letos.

Děkujeme hráčům za předvedené výkony v roce 2019 a přejeme všem příjemné prožití vánočních a novoročních svátků

s načerpáním nových sil do jarní části sezóny roč. 2019/2020.

Výbor Fotbalového klubu