Od začátku se hrál dá se říci, že oboustranně útočný fotbal, z něhož se už v sedmé minutě dostal po centru Massaniece do gólovky Hruška,  ale jeho hlavička přes vybíhajícího brankáře Kotrlu mířila těsně nad břevno jeho branky.  Krátce po úvodní desetiminutovce poslal Hruška krásnou přihrávku na Kutáče, který si kličkou  „vychutnal“ obránce a přes padajícího brankáře poslal míč do jeho sítě 1:0.

Poté hlavičkoval Smolarčík po centru Massaniece vedle, v zápětí vyrážel brankář hostí krásnou střelu Mrkvičky  na roh stejně jako hlavičku Hrušky, když mezi tím se dostali „ke slovu“ i hosté se třemi rohovými kopy a střele Macka, které však vyrovnání nepřinesly. To však přišlo o pár minut později, když   Egri využil nedůrazné hry domácí obrany s odkopem míče  a zblízka překonal Ognjanova 1:1.

Domácí však vyrovnání nepoložilo a dále se snažili dobývat šestnáctku hostí, z čehož vyústila nejdříve střela Hajnoše z přímého kopu sražena na roh, aby se vzápětí tentýž hráč trefil po rozehraném přímém kopu Nipperta a přihrávce od Hrušky přesně k tyči střelou z  úhlu 2:1.

Dvě minuty před přestávkou se zdálo se, že by mohli jít do šaten s poměrně zaslouženým vedením domácí, ale nestalo se, neboť jejich radost byla po snad minutě hry pokažena dalším vyrovnávacím gólem, o nějž se postaral  po rozehraném rohovém kopu a ne zrovna koncentrované domácí obraně,  zkušený někdejší hráč Baníku Ostrava Mičola, který už si z blízka věděl rady 2:2.

Dvacet minut po zahájení hry, která byla stejně jako v první půli vyrovnaná, se dostal míč od Hajnoše  do pokutového území na nabíhajícího Hrušku, který byl střídajícím brankářem Stachem faulován a z nařízené penalty se Smolarčík nemýlil 3:2.

Poté přišly dva rohové kopy hostí, po nich docela solidní akce domácích se zblokovanou střelou Smolarčíka a hned na to skončila brankářem tečovaná střela Hrušky, který se probojoval přes obránce, těsně vedle, aby následnou bombu Hajnoše brankář hostí s námahou vyrážel. Pak už se domácí,  snad uspokojeni s vedením, více  soustředili na bránění i když s viditelnou snahou dostávat se dopředu přes ojedinělé útočení, což se jim nevyplatilo, protože dvanáct minut před koncem přišla kombinační akce hostí s přihrávkou na Egriho, který se po kolmé přihrávce od Uhra,  dostal přes obránce na hranici pokutového kopu, odkud překonal střelou po zemi Ognjanova 3:3.

Domácí se poté snažili, tlačili se dopředu, pěknou přihrávku Hajnoše do šestnáctky soupeře Kutáč nevyužil, poté mířila střela Hajnoše nad branku hostí, chvíli na to skončila na druhé straně střela Egriho v náruči Ognjanova. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, přišla útočná akce hostí s centrem Zacha do pokutového území domácích, kde jej odhlavičkoval stoper Nippert jen za sebe přímo na hlavu nehlídaného Řapka, který zblízka překonal Ognjanova 3:4.

Když v nastaveném čase nedosáhl Kutáč na brankářem vyraženou střelu Nipperta, museli domácí po docela dobře rozehraném zápase, spolknout pilulku hořkosti až do dna…......

FK Nový Jičín - SK Dětmarovice 3:4 (2:2)

• Nový Jičín: Ognjanov - Massaniec, Blejchař, Nippert, Mrkvička - Kutáč, Vokoun, Hruška (86. D. Palla), Hutník (87. Málek) - Hajnoš, Smolarčík.
  • Branky: 12. Kutáč, 43. Hajnoš, 66. Smolarčík (p.k.) - 37. a 78. Egri, 44. Mičola, 90. Řapek.
  • ŽK: Kutáč, Smolarčík - R. Macko, Škuta, Mičola, M. Macko, Skoupý.
  • ČK: Egri.
  • Rozhodčí: Mayer - Gasnárek, Galář.