Domácí byli sice od začátku aktivnější, ale v 15 min. se po přísně odpískaném faulu těsně za hranici velkého vápna, dočkali první branky hosté, když Wludyka provedl trestný kop opravdu povedeně a střelou přes zeď nedal Šupolíkovi šanci - 0:1. Domácí snaha o vyrovnání byla korunována úspěchem už v 19. minutě, když se po rohu Farkase prosadil hlavou Juříček - 1:1.

I v dalším průběhu byli domácí aktivnější, ale vyloženou brankovou příležitost si nikdo nevypracoval.

Takto probíhal i začátek druhého poločasu až do 60. min., kdy lehký centr vypadl domácímu brankáři z rukou a dobíhající Šafner míč dorazil do sítě - 1:2.

Domácí zvýšili aktivitu a střela Smolarčíka v 70 min. už překonala i brankáře hostů, na brankové čáře však vytáhl míč rukou nad branku hostující kapitán Wozniak, následovala červená karta a penalta, kterou Smolarčík s jistotou proměnil a bylo srovnáno - 2:2.

Přesilovku domácí i přes snahu nevyužili a chvíli před koncem se i sily vyrovnaly, když byl vyloučen domácí Nippert po druhé žluté kartě.

Novojičínští fotbalisté si po loňském 4. místě, ještě o jedno místo polepšili, když si tímto výsledkem udrželi konečné výborné 3. místo a tak si celý novojičínský  kádr zaslouží velké uznání za dosažený výsledek …

FK Nový Jičín - 1. BFK Frýdlant nad O. 2:2 (1:1)

• Nový Jičín:  Šupolík - Wolf, Hurta, Nippert, Farkas - Klepáč ( 58. Urbanovský), Juříček, Vokoun, Macíček - Preči ( 65. Palla), Smolarčík.
  • Branky: Juříček-1, Smolarčík-1 - Wludyka-1, Šafner-1

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Pavel Hajný: -------------