Po dvou jejich rohových kopech na úvod, přišla po pěti minutách hry na druhé straně  docela dobrá šance Novojičínských, když se míč z přímého kopu Hurty dostal ke Smolarčíkovi, jehož hlavička jen o fous minula tyč domácí branky, brzy poté vyrážel domácí brankář na roh tvrdou střelu novice v novojičínském týmu, dalšího mladíka Hajnoše, který přišel v týdnu na hostování z Frýdku-Místku. To ještě na konci první dvacetiminutovky se krásně uvolnil od postranní čáry přes několik domácích hráčů Klepáč, avšak jeho kolmici do šestnáctky na Smolarčíka domácí brankář Přibyl vystihl. Pak už měli hru „ve své moci“ domácí s neustálým atakem, s nimiž měla obrana a brankář hostí stále plno starostí, ale jejich konto zůstávalo stále čisté. Když už se šlo skoro do šaten na přestávku, přišel míč z kopačky Nogy do pokutového území hostí k nabíhajícímu Stanojkovičovi, který jej protlačil mezi obránci za záda Ognjanova - 1:0.

Brzy po zahájení druhé půle udělal svým spoluhráčům velký problém Smolarčík, který byl pod druhé žluté kartě poslán do šaten a hosté hráli o deseti a tak se dal očekávat ještě větší tlak domácích, což se i stalo. Několik minut po vyloučení Smolarčíka, však mohlo být srovnáno, když Hajnoš vybojoval přes obránce míč a osamocen proti daleko z branky vyběhlému brankáři jej posílal obloučkem do osamocené domácí „svatyně“, míč však bohužel skončil jen na břevně. Pak už čelila obrana hostí dalšímu tlaku s mnoha střelami na Ognjanova, který si však s nimi, někdy i s velkou námahou, dobře poradil.  Jedenáct minut před koncem přišel po přihrávce od střídajícího Prečiho krásný průnik Hurty s „faulovým“ zákrokem obránce z boku hranice šestnáctky, rozhodčí však žádný náznak na přímý či (pokud by byl k dispozici WAR) dokonce možný pokutový kop nepřipustil, naopak Hurtovi udělil žlutou kartu. Zatímco domácí se v posledních minutách hry spokojili byť i jen s hubeným jednogólovým vedením, tak na druhé straně si hosté vytvořili několik velmi dobrých příležitostí ke vstřelení vyrovnávací branky, což se jim ale nepodařilo a tak odjížděli od favorizovaného soupeře s prázdnou …

MFK Havířov - FK Nový Jičín 1:0 (1:0)

• Nový Jičín: Ognjanov - Blejchař, Nippert, Hutník, Palla (66. Preči) - Massaniec, Klepáč, Vokoun, Hajnoš, Hurta - Smolarčík.
  • Branka: 42. Stanojkovič.
  • ŽK: Dawid, Stanojkovič, Forster - Smolarčík, Klepáč, Massaniec, Hurta.
  • ČK: Smolarčík.
  • Rozhodčí: Liška - Žurovec, Poláček, Šimoník.
  • Diváci: 406.

Ohlasy po utkání - Předseda FK Petr Hurta:

„První poločas byl z naší strany špatný, byli jsme hodně zalezlí,  vlastně jsme dá se říct celý první poločas jen bránili a chvíli před jeho koncem jsme dostali gól, což bylo vlastně vyústění  domácí převahy. Hned zkraje druhého poločasu  byl vyloučený Smolarčík a od té doby jsme čelili přesile. Zkoušeli jsme z nějakých ojedinělých brejků vyrovnat, nakonec k tomu byl blízko náš nový hráč Hajnoš, když obral domácího stopera o míč, ten však z jeho kopačky neskončil v brance ale na břevně, což byla naše největší šance. Posledních deset minut jsme se i v deseti snažili ještě vyrovnat, byly tam náznaky, ale bohužel dnes jsme tahali za kratší konec“.