Na konci v celku vyrovnané první pětadvacetiminutovky přišla pohledná akce domácích s vedoucím gólem, o který se postaral po autovém vhazování Vokouna krásným průnikem mezi obránci až  do pokutového území Klepáč, který brankáři hostí nedal žádnou šanci vyniknout - 1:0.

Než padl vedoucí gól, tak měl už po úvodních pěti minutách hry gól na kopačce Smolarčík, ale přihrávka jej našla v ofsajdu, brzy poté vyrazil na druhé straně Ognjanov nebezpečnou střelu Malého, krátce před gólem dostal míč do běhu frenštátský Walder, avšak v souboji s Nippertem střílel těsně vedle tyče Ognjanovy branky, z protiútoku se dostal v šestnáctce do dobré střelecké pozice Vokoun, ale branku netrefil, poté poslal Smolarčík krásný míč Klepáčovi, na jehož přihrávku před branku nabíhající Hruška nedosáhl. Po gólu novojičínských, se začali více prosazovat hosté, využívající dobrou kombinační hru k atakování domácího pokutového území.  Jejich snaha o vyrovnání dosáhla úspěchu pět minut před přestávkou, když se po akci Barana, který se s trochou štěstí po odraženém míči dostal k brankové čáře, jeho přihrávku před branku mezi obránce zúročil Walder, který se zblízka trefil pod břevno Ognjanovy svatyně - 1:1.

Ještě asi deset minut se hrála vyrovnaná útočná hra, poté přišla po rozehraném přímém kopu hostí od postranní čáry  nařízeném za hraní rukou Massaniece akce hostí do pokutového území, kde se míč dostal patičkou  od Klipara na kopačku Malého, který proti Ognjanovi nezaváhal - 1:2.

V další fázi utkání se ze hry domácích vytrácela přesnost v přihrávkách, scházel ráznější tah na branku a s jejich nakopávanými míči dopředu si obrana hostí zcela bez problému poradila a vysílal své spoluhráče vpředu do stálého útočení, na druhé straně se domácí vepředu skoro k ničemu nedostali, výjimkou byl v pětašedesáté minutě přímý kop Klepáče, který skončil v rukou brankáře Mrozka. Po polovině hry druhého poločasu se začal tlak hostí stupňovat. Nejdřív neproměnil po přihrávce od Barana vekou šanci osm metrů před brankou volný Klimpar, poté se dostal míč po přímém kopu hostí z rohu šestnáctky do náručí Ognjanova, poté si obrana hostí poradila bez problémů s přímým kopem Vokouna, aby se hosté mohli o dvě minuty později radovat ze třetí branky, kterou vstřelil po rychlé kombinační akci a vyšachování domácí obrany Malý 1:3.

Za tři minuty se situace opakovala jako přes kopírák s tím rozdílem, že po čtvrté poslal míč do sítě Ognjanova z jedenácti metrů nejlepší střelec hostí Klimpar - 1:4.

A aby domácímu zmaru nebylo konec, tentýž hráč se  po samostatné akci trefil umístěnou střelou k tyči o tři minuty později ještě jednou - 1:5.

U posledních tří „slepených“ branek hostí již nebyli střídající domácí David Palla, jehož nahradil Preči a Klepáč, kterého vystřídal Mika. Docela hrozivé skóre v neprospěch domácích mohl poněkud zkorigovat krátce před koncem Hajnoš, jehož technický oblouček přes brankáře Mrozka však skončil jen v jeho rukavicích, což bylo v podstatě v tomto utkání, v němž zcela zaslouženě nakonec vyhráli hosté, vše.

FK Nový Jičín - SK BESKYD Frenštát p.R. 1:5 (1:1)

• Nový Jičín: Ognjanov - Massaniec, Blejchař, Nippert, Hutník - Klepáč (79. Mika), Vokoun (85. M. Palla), D. Palla (66. Preči), Hajnoš - Hruška, Smolarčík (83. Janovský).
  • Branky: 25. Klepáč - 40. a 75. Malý, 78. a 81. Klimpar.
  • ŽK: Hruška, Massaniec, Nippert, Blejchař - Bolcek, Baran.