Z jejich hry se dá „vytáhnout“ průnik Smolarčíka  přes obránce, jehož „lob“ přes vyběhnutého brankáře však skončil těsně nad brankou Pastornického, další pěkná akce hostí se střelou Mika byla sražena obráncem na roh, následný rohový kop  se střelou Hajnoše zase vyrazil domácí brankář. Mezi těmito útočnými akcemi hostí, které byly v první půli spíše výjimkou, se domácí neustále dobývali před jejich pokutové území, avšak žádná velká gólová šance z toho nebyla. Ta přišla až po třiceti minutách hry poté, co nejdříve  centr Hajnoše do pokutového území domácích skončil jen  v náručí brankáře Pastornického, po jehož rozehrávce a rychlém brejku, se dostal míč k Bielanovi, který osamocen proti Hubovi střelou k tyči jeho branky dostal svůj tým do vedení - 1:0.

Do přestávky se  i přes další tlak domácích, skóre nezměnilo.

To přišlo bezprostředně po zahájení hry druhého poločasu, když se po rohovém kopu prosadil přes vybíhajícího Huba hlavou střídající Mrózek - 2:0.

Brzy poté sice přišel krásný průnik Miky až k brankové čáře, ale domácí obrana možnost změny skóre odvrátila, pak se postavil k přímému kopu ze třiceti metrů  Smolarčík, ale chytit míč z jeho kopačky neměl domácí gólman žádný problém. Hostům stále scházel větší klid v rozehrávce a přihrávkách dopředu, které skoro ve všech případech skončily, stejně jako dlouhé nakopávané míče na kopačkách domácích s jejich dalším útočením směrem na branku Huba. Hosté sice bojovali, snažili se „něco“ na domácí vymyslet, ale v podstatě až do konce utkání z toho byla výjimkou jen střela Smolarčíka, která byla odražena a v samotném závěru dvě další útočné akce Massaniece a střídajícího Janovského, s nimiž si obrana a brankář domácích docela lehce poradili. Favorizovaní domácí si nakonec došli, přestože si žádnou vyloženou „tutovku“ v průběhu utkání nevytvořili, asi po průběhu hry celkem oprávněně  pro vítězství.

MFK Karviná a.s. - FK Nový Jičín 2:0 (1:0)

• Nový Jičín: Hub - Massaniec, Blejchař, Nippert, Hutník - Mika (61. Kudělka), D. Palla (69.M. Palla), Hajnoš (78. Preči), Hruška, Vokoun - Smolarčík.
  • Branky: 30. Bielan, 47. Mrózek.
  • ŽK: Hejda - D. Palla.
  • Rozhodčí: Kolář - Grečmal,  Lukašík.