Naši chlapci se pustili do soupeře s vervou a velmi aktivním přístupem. Toto přineslo hned ve druhé minutě odměnu v podobě prvního gólu Martina Myslíka - 1:0. Hostující tým jsme přehrávali, dobře kombinovali a míč měli většinou na svých kopačkách. Po většinu času první půle se hrálo jen na půlce soupeře. Postupně jsme vsítili v 15. min.druhý gól - 2:0, hned za tři minuty třetí - 3:0 a do konce poločasu se přidali ještě dva zásahy do soupeřovy branky - 5:0.

Začátek druhého poločasu a následně, až do konce, se hra příliš nezměnila. Soupeř byl asi stále otřesen z přídělu branek v prvním poločase. Domácí nepolevili ze svého úsilí a odměnou za dobrou hru jim byli další vstřelené branky, z toho hned dva borci vstřelili hattrick (J. Hutyra a J. Václavík) a jeden vsítil dokonce branky čtyři (M. Hadari). K nim se přidal jestě jeden dvougólový střelec (M. Kachel), který vsítil i poslední branku tohoto zápasu a upravil tak skóre ve prospěch domácích na konečných 13:0.

FK Nový Jičín - Ostrava Jih 13:0 (5:0)

• Nový Jičín: M. Sasín, M. David, Š. Zdráhal, D. Korytář, O. Rajskup, J. Siwy, M. Myslík, J. Václavík, V. Handrych, M. Hadari, M. Kachel, O. Kvita, F. Merenda, J. Hutyra, J. Skácel a P. M. Horák.
  • Branky: M. Myslík, J. Hutyra 3, J. Václavík 3, M. Hadari 4, M. Kachel 2.
  • Rozhodčí: F. Karkoška.
  • Diváci: 30.

Ohlasy po utkání - Trenér FKNJ Lukáš Dědik:

"Přesto, že soupeř nedosahoval našich kvalit a fotbalovosti, musím své hráče pochválit za to jak přistoupili k tomuto prvnímu jarnímu zápasu. Všichni chtěli hrát a cítil jsem i jejich touhu po vítězství. Toto se v minulém roce moc nedělo, proto si toho vážím. Přes zimní přípravné období všichni poctivě makali a změnil se i charakter mého týmu (loni na jaře jsme s tímto soupeřem v Ostravě prohráli 2:1 a já dodnes mám v paměti jak jsme byli nedůrazní a bez touhy vyhrávat zápasy, prohráli jsme v poslední nastavené minutě. To se změnilo a za to jsem velmi rád a cením si to na všech hráčích a proto i dnešní zápas dopadl tak jak dopadl ! ). Nicméně musíme makat a pracovat dále, protože nás čekají do konce sezóny mnohem zdatnější soupeři a budeme muset vynaložit mnohem větší úsilí pro výhru. Svému týmu věřím a jsem přesvědčen, že jsme na dobré cestě a jdeme tím správným směrem. Jinak Bych ještě zmínil jednoho staronového hráče v našem týmu a tím je Zdeněk Hýbner, který dnes z důvodu nemoci nehrál."