Po prvních desetimunutách zápasu, kdy se hra spíše odehrávala bez šancí a byla upracovaná z obou stran, se v jedenácté minutě dostal k míči hráč hostů L. Štachel a nedal domácímu brankáři M. Davidovi šanci 0:1. Poté se hra více uvolnila a domácí borci měli dvě slibné šance, které však zůstali neproměněné a tak skončil první poločas.

Krátce po zahájení druhého poločasu se opět prosadil tentýž hostující střelec L. Štachel a zvýšil vedení ve prospěch svého týmu na 0:2.

Netrvalo dlouho a za čtyři minuty po uvolnění na středu hřiště a zaváhání domácího brankáře se po střele z poměrně velké dálky pod břevno opět radoval již po třetí hostující L. Štachel 0:3.

Naši chlapci však hráli dále se vztyčenými hlavami a začali soupeře mírně přehrávat. Neměli již co ztratit, dokonce si opět vytvořili i řadu pěkných šancí, bohužel však bez vstřelení gólu. Hosté hrozili z rychlých protiútoků a jeden z nich po rychlém uvolnění na pravém křídle J. Pomykaczem a jeho nezjištné přihrávce spoluhráči na zadní tyč nám M. Čipel vstřelil čtvrtý gól 0:4

Kupodivu naši borci nesklonili hlavy a naopak sebevědomým výkonem se snažili ještě s nepříznivým výsledkem něco udělat. To se jim vyplatilo a po penaltovém faulu hostujícího hráče snížil střelou do levého horního rohu brány domáci J. Siwy na 1:4.

To však nebylo vše a hned za dvě minuty po dobré střele a vyražení hostujícího brankáře k nohám O. Kvity jsme snížili na konečných 2:4

Poté se již nic na obou stranách nestalo a z výtězství v zápase i celkově v soutěži se mohli radovat hostující hráči z Havířova.

FK Nový Jičín - MFK Havířov 2:4 (0:1)

• Nový Jičín: M. David - J. Bárta, O. Rajskup, M. Myslík, M. Hadari, M. Kachel, D. Korytář, O. Kvita, F. Merenda, J. Hutyra, Š. Zdráhal, J. Siwy, M. Buček, P. M. Horák.
  • Branky: J. Siwy, O. Kvita - M. Čipel, L. Štachel 3
  • Rozhodčí: Žáček Marek
  • Diváci: 44.

Ohlasy po utkání - Trenér FK NJ Lukáš Dědik:

"Dnešním zápasem nám skončila dlouhá šňůra bez prohry, přesto jsem na své chlapce hrdý za to, jak se ve všech směrech zlepšili, vždyť jsme s tímto samým soupeřem v podzimní části dostali devět branek a nedali ani jedinnou. Dnes jsme sice prohráli, ale kluci ukázali co v nich je, nic nevzdali, odevzdali každý své maximum a to si na nich cením. Musíme uznat, že dnešní soupeř byl hlavně silově úplně někde jinde než my a v určitých fázích zápasu jsme nemohli být rovnocenným soupeřem, přesto nám dnešní utkání ukázalo naši dobrou práci a příslib do další nové sezóny. Možná jsme mohli uhrát alespoň bodík, kdyby nebylo jednoho zaváhání M. Davida v bráně a nepokrytí hostujícího hráče J. Siwym na zadní tyči, vzhledem k vytvoření si více gólovek hostů, musíme objektivně uznat spravedlivou výhru soupeře."