Dne 23.6.2019 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje, který se pořádal v Rýmařově. Turnaj to byl bezpochyby skvěle obsazen skvělými soupeři (16 mužstev), jako například: SK Uničov, FK Jeseník, Prostějov a zahraničními soupeři: USD Arco, EKS Kolektyw Radwanice, Futbalová škola Slovania a tak dále. Každý tým odehrál 11 utkání po 16 minutách s jiným soupeřem (7 zápasů již ve skupině).

První utkání jsme hráli s vítězi minulého ročníku FK Jeseník. První kdo se ujal vedení byli hoši z Nového Jičína, ale kluci se po gólu uspokojili a do konce utkání dostali 3 góly a utkání skončilo 3:1. Borci z Nového Jičína se poučili z chyb a začali předvádět skvělé výkony proti ostatním soupeřům ve skupině. A tak skupinu, která měla 8 účastníku opouštěli na 3. místě (počítali se i výsledky ze základní skupiny do celkového umístění), která nám zajistila postup do zlaté skupiny, kde jsme odehráli další skvělá utkání.

Utkání, které nás čekalo ve zlaté skupině, jako první bylo proti polskému celku EKS Kolektyw Radwanice, které jsme bez problému vyhráli 2:0. Poté následovalo utkáni proti ligovému soupeři SK Uničov, kde jsme se ujali vedení po efektivním zakončení patou od Jana Skácela. Ale poslední 2 minuty ke konci utkání jsme dostali ještě pěknější gól nůžkami po rohu od soupeře, tak stav utkání skončil 1:1. Třetím zápasem zlaté skupiny bylo utkání proti italskému celku USD Arco, které jsme prohráli 0:2 po dvou střelách z dálky, na které neměl jinak skvěle chytající Šimon Žila nárok. Do posledního utkání tohoto turnaje jsme vstupovali s domácím soupeřem SK Jiskra Rýmařovem, v kterém jsme soupeře k žádné nebezpečné šanci nepustili a utkání vyhráli 2:0.

Celkově jsme se umístili na 4. místě z 16 týmů. Kdybychom ještě jedno utkání proměnili v naši výhru, tak bychom se posunuli na 2. místo. Ale i tak jsem za předvedenou hru rád a děkuju chlapcům za odedřený turnaj až do konce.