Detail zápasu

(STŘEDA, 17/08/2022, 17:00)
FK Nový Jičín – SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:2 (0:0)
Branky: 48. Chwaszcz, 90.+1 Hýl vlastní. Rozhodčí: Fryč – Jurajda, Broskevič. ŽK: Zagol, Nieslanik – Novotný. Diváci: 140.
Nový Jičín: Hub – Mrkvička, Heiník, Hýl, Nippert (59. F. Gaži) – Zagol (90. D. Palla) – Byrtus (46. A. Vahalík), Staněk, Nieslanik, Hurta (59. Jež) – Magdon (79. M. Gaži). Trenér: Štverka.
Kroměříž: Lebánek – Vyhlíd, Tiahlo, Matoušek, Jeleček – Mlčoch (79. Vytiska), Cupák, Novotný (90. Pochylý), Sedlák (79. Jambor) – Surynek (70. Dočkal), Chwaszcz (70.Votava). Trenér: Červenka.

V podstatě celý první poločas utkání prvního kola MOL Cupu byli fotbalisté Nového Jičína favorizovanému účastníkovi třetí ligy více než rovnocenným soupeřem i s několika velmi dobrými příležitostmi k dosažení gólu. Od počátku se za velkého vedra hrála vyrovnaná a dá se říci, že oboustranně útočná hra, z níž za zmínku stojí několik situací, z nichž mohly „padat“ góly. Po deseti minutách hry kopali domácí roh, odražený míč se dostal k Hurtovi, jehož střela mířila těsně vedle, poté po jeho přímém kopu hlavičkoval Nieslanik vedle, pak byla střela Staňka z dálky odražena, po nedovoleném zákroku na pronikajícího Byrtuse skončil míč Hurty z přímého kopu ze třiceti metrů Hurty rovněž těsně vedle, stejně tam skončila o něco později i nebezpečná střela Nieslanika. Ale určité šance měli i hosté. Po půlhodině hry vyřešila domácí obrana jejich první nebezpečnou akci, vedle tyče branky Huba skončila i střela Novotného. Krátce před přestávkou se mohl zapsat mezi střelce Magdon, ale to jen pokud by po autovém vhazování jeho střelu k tyči s námahou nevychytal brankář Lebánek, o dvě minuty později jen „o fous“ nedosáhl Magdon před brankou na přihrávku Zagola napříč šestnáctkou. Domácí měli i štěstí krátce před přestávkou, když se po rychlé akci dostal míč na „pětičku“ ke Chwaszczkovi, který ale branku přestřelil.

Gólu se diváci dočkali hned dvě minuty po zahájení druhé půle, bohužel v domácí brance, když se po rozehraném rohovém kopu dostal míč od Jelečka přes pokutové území k nekrytému Chwaszczkovi, který neměl problém dostat míč za Hubova záda - 0:1. Domácí obdržený gól sice poněkud „schladil“, avšak o to více je nabudil k vyrovnání. K němu měl velmi blízko střídající Vahalík, který se po přihrávce od Magdona dostal mezi obránci do šestnáctky, jenže jeho docela ukvapená přihrávka spoluhráče nenašla. Poté se Hub poněkud zapotil při likvidaci akce pronikajícího Chwaszczka, na druhé straně se „ukázal“ brankář Lebánek, který vyrazil bravurně u tyče „gólovou“ střelu Zagola z přímého kopu mířící do jeho branky. S blížícím se závěrem utkání střílel střídající Jež po přihrávce od Zagola před branku těsně vedle, poté zmařil Hub útok Vytiska, na druhé straně měl na kopačce vyrovnání pět minut před konce Vahalík, jenže míč z jeho kopačky skončil místo v brance jen na břevně, za chvíli se Vahalík dostal s míčem až do pokutového území, ale nic z toho nebylo. Když domácí nedotáhli v poslední minutě ke zdárnému konci nadějnou útočnou akci, přišel trest na druhé straně v podobě druhého gólu, o který se postaral po nepřehledné situaci před brankou Huba Votava, jenž nastřelil bezmocného Hýla, od něhož se míč odrazil za brankovou čáru - 0:2.

Ohlasy trenérů:
Martin Štverka (FK Nový Jičín):

„Utkání jsme bohužel prohráli. Nebudu říkat, že mě to trošičku nemrzí, protože každá prohra zamrzí, ale na druhou stranu jsme chtěli, aby kluci odehráli takové těžké utkání a to splnilo naše očekávání, když jsme si ověřili, že můžeme měřit síly a hrát dobrý fotbal i se silným soupeřem ze třetí ligy. Ukázalo nám to, že máme mládí, které chce čas a dozrát, potom samozřejmě můžeme počítat s nějakým úspěchem. Škoda, že jsme v první půli nevyužili šanci po střele Magdona, kterou gólman soupeře reflexivně vyrazil. Za mě byl první poločas odehrán dobře, takticky. Hned zkraje druhého poločasu jsme trošičku zaspali, což nás stálo vedoucí gól a poněkud nás to vykolejilo, ale i poté hráli kluci, co jsme si řekli, zapojili jsme do hry naše mladíky, což pro ně byla velká škola. Škoda, že gólem neskončila šance po přímém kopu Zagola. Ke konci utkání jsme hráli tak trochu na krev se snahou o vyrovnání, což se nepodařilo a soupeř na druhé straně využil v samém závěru šanci a dal nám druhý gól. Samozřejmě, že jsme z výsledku zklamáni, ale jsme spokojeni s tím, že kluci odehráli dobré utkání a já doufám, že se to lidem líbilo a jdeme dál.“